FoRsAkEn AnGeLs

FoRsAkEn AnGeLs


#1 2008-01-16 15:30:07

TRYMEUP

Pisarz

8812688
Skąd: Lódź (dusza w Lubinie)
Zarejestrowany: 2007-06-22
Punktów :   
WWW

AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

Witajcie

Pamietam czasy gdy siedzac w kilka osob, narzekalismy ze nie ma online i ze nie mozna w
zwiazku z tym nic zrobic sensownego. teraz mamy klan na 5 poziomie. 38+ osob w klanie i
czesto online wystarcza na 2 lub 3 party.

Wszedlem 16.01.2008 okolo 12.00 i na forum bylo 14 osob moim zdaniem mamy aktywny i pracowity klan
i jest szansa przejsc na nastepny poziom zawodowstwa juz wyluszczam o co mi chodzi
A poniewaz jeszcze nie wszyscy jestesmy PROFII - ja np: nie jestem

Chcialbym zapronowac utworzenie na forum cos w rodzaju Kacika dla chcacych sie rozwijac i
robic rzeczy ktorych obecnie nie potrafia lub robic te ktore robia lepiej, szybciej lub wygodniej
czesto slysze komentarze, ze ktos potrafi lub nie potrafi grac jakas postacia, lub bardziej
doswiadczeni gracze mowia, musze poprawic makro, sa tez czesto  powtarzajace sie klopoty z
TS, z ustawieniami glosu w TS, z targetowaniem tego samego MOBA, jak nie zmniejszac swoich
szans, na dropa przy RB nizszego levela kto moze a kto nie moze bic RB powyzej 50% jego HP,
gdzie expic postacie na poszczegolnych levelach - mysle, ze tu jest ogromny potencjal na to
aby doswiadczeni gracze podzielili sie swoja wiedza, bijac za slabe moby traci sie czas,
bijac za silne bije sie kazdego za dlugo w stosunku do zdobytego exp i ryzykuje sie i zuzywa
sie drogie potki (HP, swift attack) - traci sie wiec i kase i czas
a wydaje mi sie, ze wielu z nas juz doszlo do wniosku, ze czas jest bardzo cenny bo trzeba
go dzielic na GRE i na inne mniej wazne rzeczy ... i wkurzamy sie jak musimy na kogos
czekac idac na party, lub czeka 2 full party az ktos dobiegnie do czwratego z rzedu RB i
powie ze tego tez nie ma...

tak wiec niesmialo chcialbym zaproponowac kilka zagadnien pod nazwa :

Akademia Forsaken Angels

1. Co znaczy dobrze grac postacia ?
NP:
- Sword Singer/ Blade Dancer
- Necromancer (ktora to postac podobno jest dosc prosta do zwyklego grania ale mozna byc
duzo bardziej wydajnym jak sie chce grac dobrze)
- Bishop ?
- Over Lord ?

2. z TS za pan brat
NP:
kazdy w klanie musi przynajmniej sluchac na TS ! Jak zainstalowac TS i go poprawnie
skonfigurowac - prosta instrukcja w punktach - slyszalem sam i wiemze powtarza  sie to
dziesiatki razy - zamiast odeslac kazda nowa osobe w klanie lub po zmianie ustawien TS do
instrukcji

3. Czeste bledy lub czego nie robic w grze
NP:
- nie wlaczanie soulshotow po rebucie
- noszenie zbyt malej ilosci SS i BSS lub potek (ja mam zawsze w wh nagromadzone potki i
SS (ja osobiscie ile razy jestem w okolicach WH, dopelniam sie do 50% capacity, zeby nie mie penalty,
kazdy najlepiej zna proporje zuzycia potek, SS i bss na swojej postaci)

4. Problemy do dyskusji
NP:
- dlaczego tak dlugo nam zabiera czasu zebranie sie na RB ?
- co zrobic gdy padnie sie w czasie siege ? wstawac i leciec samemu - i nadziac sie na linie
czekajacych sorcererow czy Necro i byc rozstrzelanym ? czy  czekac az zbierze sie cale/czesc
party lub ze 20 postaci i w miare bezpiecznie powrocic ?
- dlaczego nie mozna zwiekszyc inventory lub rozmiaru warehouse
mimo posiadania odpowiedniej ilosci proof of fish ?
- strategiczne kierunki rozwoju klanu  jakich postaci brakuje w klanie i dlaczego, jak ktos ma watpliwosc jaka postac zrobic na subke, czym sie kierowac ? lub wyznaczanie przez LEADERA potrzebnych postaci ?
- problem z podzialem czasu na swoje cele w stosunku do expienia innych postaci
i celow wyznaczonych przez LEADERA klanu - proponowane rozwiazanie podzial na dni, kiedy sie gra
bardziej dla siebie (parzyste dni miesiaca) lub bardziej dla klanu (nieparzyste), gracze z wiekszym
doswiadczeniem nominowani przez SLAWKA (GENERALOWIE mogliby budowac party i realizowac zalozenia proponowane przez LEADERA KLANU (bic na Wyspie, spoilowac SOP, expic supporty, zbierac kamienie w CATa dla AA)

5. Dobre pomysly
NP:
- zawsze targetujemy leadera party - jezeli nie jest tankiem czy fighterem - zmieniamy leadera zeby byl nim tank lub fighter
- stworzenie 10 postaci klanowych (kazdy ma dostep do nazwy i hasla: np udostepnione na
forum) i pozostawienie ich przy najwazniejszych RB zeby zalogowac sie i wiedziec czy jest
czy nie a nie tracic czas na bieganie, gdy juz jest odpowiedni online
- znalesc na sieci lub zrobic mapke komunikacyjna pokazujaca jak sie najszybiej dostac z
jednego miejsca do drugiego - wiekszosc ma wydrukowane mapy lub zna na pamiec jedna droge
jak sie dostac, ktora zawodzi gdy jest siege w jakims miejscu po drodze
- expienie na BS jest bardzo oplacalne - MoonStone Shardy sa po 300k na rynku - wiec bijac Shamany dostajemy expa, Adene i jeszcze za srednio kazde 10 Shamanow jest dodatkowy 1kk Adeny
- wewnetrzny market place w clann hallu - ja i tak kupuje SSB ok 25k po 100A na tydzien wiec
rownie dobrze te pieniadze moglyby zostac w klanowym lub pojsc do kogos z klanu.
- wewnetrzny market na zbroje, krysztaly i bronie - czasami lepiej kupic do klanowego wh od kogos
za klanowe pieniadze zbroje czy cos niz oddac cos co moze trafic do enemy - wiem, ze o tym sie mowi jak sa
ludzie zalogowani ale - nie wszyscy sa na TS, nie wszyscy sa zalogowani w tym samym czasie. Jasne, ze mozliwe, ze na rynku moznaby sprzedac za wiecej ... to juz do dogadania

6. Nie tylko expienie
NP:
- Spoilowanie - o co chodzi, skad wiedziec, gdzie co spoilowac ?
- sadzenie (to moze moglby opracowac Michal, ktory chyba jako pierwszy uzywal sadzenia
- lowienie ryb (moze opis ze screen shotami ? Gosia jest profesorem w tej dziedzinie i niejednego juz nauczyla

7. Inne pytania i odpowiedzi
NP:
- dlaczego songi i dance rzuca sie na zmiane ? ODP : bo SWS i BD traca po rowno many i moga niedlugo
rzucic songi i dance ponownie
- gdzie OPTYMNIE  xpic postacie na poszczegolnych levelach (nie chodzi o sprawdzenie na
mapie ale o to gdzie jest najwiekszy exp lub najlepszy drop)

-----------------------------------------------------------------------------------------------
To koniec niesmialej propozycji

I jeszcze uwaga koncowa - jezeli wydaje sie Wam, ze wszyscy wszystko wiedza
to jest to naprawde nieprawdziwe zalozenie nawet osoby, ktore dlugo graja w L2 zapewne
chetnie poczytalyby o roznych sprawach po polsku lub nawet uporzadkowaly sobie swoja wiedze
w oparciu o cos napisanego, przez doswiadczonego Gracza L2 

Jurek / Wujek / TRYMEUP

Ostatnio edytowany przez TRYMEUP (2008-01-16 15:32:54)


... Rules can be barriers to hide behind or guidelines for the wise to consider to break them ...
... Prediction is always difficult - especially about the future ...
... a wszystko to sie rozgrywa na pograniczu Średniowiecza i Zdrowego Rozsądku ...
... jesteśmy tylko ludźmi, choć niektórzy są Białymi Elfami ...

Offline

 

#2 2008-01-16 16:47:34

Bl4ckbird

PROPISARZ

3982826
Skąd: Blackpool
Zarejestrowany: 2007-06-14
Punktów :   

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

SUper wujku mam nadzieje zepost sie rozwinie w pytania sam mam pare ;D a jesli chodzi o buffy BD i SWS to chyba chodzi o to ze mamy ograniczona iles buffow na raz a ze buffy bd i swsa trwaja po 2min bodajrze to co 2 min moga byc nastepne nie nakladajace sie i potrzebne bynajmniej tak ja to wydedukowalem


Because we can't call people without wings ANGELS, we call them FRIENDS

Offline

 

#3 2008-01-16 16:55:12

AcidBunny

Pisarz akrobata

Zarejestrowany: 2007-08-23
Punktów :   

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

Ozłocę tego, kto napisze jasno i przejrzyście krok po kroku o manorze Dręczy mnie, ze nie wykorzystuje w 100% mobów, ktore katrupię


You complete my fate / The heavens stroll inside of me / You repeat my fate / Revealing who we are / You refill my place

http://www.ferryhalim.com/orisinal/g3/bells.htm

Offline

 

#4 2008-01-16 18:44:20

Thenat

Pisarz

7860139
Skąd: ennistymon
Zarejestrowany: 2008-01-05
Punktów :   

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

zajeb... pomysl bede Wam najbardziej wdzieczny;p, lecz to nie znaczy , ze przestane Was meczyc pytaniami;p


I am a very, very dangerous man, though i mightn't look like one...

Offline

 

#5 2008-01-17 12:17:59

ghani

Pisarz akrobata

Skąd: Lubin
Zarejestrowany: 2007-06-13
Punktów :   

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

boskości. ja też mam serię pytań o manor system:  gdzie, jak, za ile, jakie moby i o co chodzi z tymi godzinami sprzedaży i jak to załatwić jak się jest w pracy, a co jeżeli się spóźnię? ładnie proszę o odpowiedź .


... wait... there's no such thing as unicorns?"

Offline

 

#6 2008-01-17 14:25:15

ghani

Pisarz akrobata

Skąd: Lubin
Zarejestrowany: 2007-06-13
Punktów :   

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

racja musimy poprosić pączka o nowy dział :}, najlepiej przez karola laru, będzie najszybciej.


... wait... there's no such thing as unicorns?"

Offline

 

#7 2008-01-17 15:28:27

Bl4ckbird

PROPISARZ

3982826
Skąd: Blackpool
Zarejestrowany: 2007-06-14
Punktów :   

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

Zgadzam sie z Robertem trzeba zrobic raki dzial i np Ani Manor post wkleic tam bo oto chodzilo wujkowi Aniu swietny post jak na PRO przystalo


Because we can't call people without wings ANGELS, we call them FRIENDS

Offline

 

#8 2008-01-17 15:54:21

anulek

Pisarz

Skąd: kołobrzeg
Zarejestrowany: 2007-08-30
Punktów :   

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

Dziekuje Tomku , że mnie tak wysoko oceniasz ale do PRO to przede mną jeszcze bardzo długa droga i wątpie abym kiedykolwiek doszła do jej końca   . A ten manor system skopiowałam ze stronki dzięki której ja nabyłam swe wiadomości o manorze, no troszeczke tylko poprawiając


"Kochaj tak, jakby Cię nigdy nikt nie zranił
A tańcz tak, jakby nikt nie patrzył
Śmiej się tak, jak tylko dzieci się śmieją
Żyj tak, jakby tu było niebo"

Offline

 

#9 2008-01-22 11:56:15

TRYMEUP

Pisarz

8812688
Skąd: Lódź (dusza w Lubinie)
Zarejestrowany: 2007-06-22
Punktów :   
WWW

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

Falloutboy napisał:

Zgadzam sie z Robertem trzeba zrobic raki dzial i np Ani Manor post wkleic tam bo oto chodzilo wujkowi Aniu swietny post jak na PRO przystalo

Witajcie
taki faktycznie byl oryginalny pomysl. Dlatego pod nazwa AKADEMIA FA miala byc dla dzialu i w dziale kazdy zakres problemow osobno dlatego ponumerowany ale to oczywiscie byla propozycja

Jurek / Wujek / TRYMEUP

PS: kurcze zastepuje sobie granie czytaniem i pisaniem na forum ale juz mi bardzo brakuje grania


... Rules can be barriers to hide behind or guidelines for the wise to consider to break them ...
... Prediction is always difficult - especially about the future ...
... a wszystko to sie rozgrywa na pograniczu Średniowiecza i Zdrowego Rozsądku ...
... jesteśmy tylko ludźmi, choć niektórzy są Białymi Elfami ...

Offline

 

#10 2008-01-22 16:09:04

Bl4ckbird

PROPISARZ

3982826
Skąd: Blackpool
Zarejestrowany: 2007-06-14
Punktów :   

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

to dobrze znaczy ze wujkowi zalezy a takich ludzi chcemy miec w klanie


Because we can't call people without wings ANGELS, we call them FRIENDS

Offline

 

#11 2008-05-24 08:25:42

Mateusz-Devil

Pisarz

5521980
Skąd: Wojciechowice
Zarejestrowany: 2008-05-16
Punktów :   

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

To ja mam od razu pytanie. Jak sie łowi rybki ? ^^


I need to die, To feel Alive.

Offline

 

#12 2008-05-26 16:03:26

Bl4ckbird

PROPISARZ

3982826
Skąd: Blackpool
Zarejestrowany: 2007-06-14
Punktów :   

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

Mateuszu widze ze ostatnio zadko kots tu zaglada czy pisze wiec napewno twe pytanie porusze na Ts i poprosze jedno dobre serduszko by w miare dobrego czasu i umiejetnosci opisala ten jakze zawily, niezwykle trudny i dla mnie niepojety dzial siwata l2 ..oczekuj go niebawem .. mam nadzieje


Because we can't call people without wings ANGELS, we call them FRIENDS

Offline

 

#13 2008-05-27 09:13:05

anulek

Pisarz

Skąd: kołobrzeg
Zarejestrowany: 2007-08-30
Punktów :   

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

Cześć Mateusz
Jeśli chodzi o łowienie ryb to ja tego nie umiem - za to mój mąż radzi sobie doskonale więc jak wróci ( a co stanie się niebawem ) to napewno Ci pomoże. Ja wrzucę Ci link - tu jest bardzo fajnie i przejrzyście opisane jak łowić rybki

http://polish-legions.lap.pl/index.php? … lay&pid=78


"Kochaj tak, jakby Cię nigdy nikt nie zranił
A tańcz tak, jakby nikt nie patrzył
Śmiej się tak, jak tylko dzieci się śmieją
Żyj tak, jakby tu było niebo"

Offline

 

#14 2008-05-28 15:22:27

Mateusz-Devil

Pisarz

5521980
Skąd: Wojciechowice
Zarejestrowany: 2008-05-16
Punktów :   

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

Dobra dzieki Bo ja mam problem.

Mam wsyzstkie skille fishingu MAX lvl.
Tyle ze jak lowie to ryby sie zamieniaja zawsze na Failed;/ nic z tego nie mam. Gdzie tu bląd?


I need to die, To feel Alive.

Offline

 

#15 2008-05-28 18:59:12

Fiksat

Pisarz

Zarejestrowany: 2007-08-23
Punktów :   

Re: AKADEMIA FA - propozycja otwarcia kacika wiedzy :)

Pewnie zle uzywasz reeling i pumping.... Jakos to bylo ze jedno jak "zycie" ryby rosnie a drugie gdy maleje....

Ja w googlu zanalazlem to :

http://lineage.pmfun.com/list/fishing


Ehhh dla tych co nie wiedza to ja Paganek

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma się ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plinternet mierzyn Zdrowa żywność Kraków Garnitury Ślubne